7/6/16

Presentació del llibre de la 13a edició del projecte "Paraules per a vuit espais"

Ahir, dia 6 de juny de 2016, es va fer l’acte de presentació del llibre de la 13 a edició del projecte Paraules per a vuit espais d'enguany. Es va fer a la Sala Tarafa de Granollers i van assistir-hi els alumnes premiats, els pares i les mares de la majoria d’ells i els professors de català del seu nivell educatiu.
Aquest any l’alumnat havia de fer la descripció dels mateixos vuit espais que es van descriure en la primera edició, ara fa 13 anys, els mateixos anys que tenen els alumnes que hi han participat aquest curs. S’han repetit espais perquè la d’aquest curs és la darrera edició del projecte.
Una bona part dels textos presentats per alumnes de la nostra escola han estat seleccionats pel llibre. Els guanyadors de la nostra escola són: Laia Sala, David Ortega, Ariadna Montserrat, Francina Jiménez, Júlia Clavé, Cristina Lleonart i Anna Riera.